Manufacturer No:SG-Link-200
Manufacturer:Parker LORD
Type:Multiple Function Sensor Modules
Description:Multiple Function Sensor Modules SG-LINK-200 Wireless 3-channel analog input sensor node with onboard antenna in Ruggedized IP68 enclosure and AMPSEAL 14 pin connector. DOES NOT INCLUDE CABLE. Operates on 2.4 GHz IEEE 802.15.4 radio. NOT CERTIFIED FOR USE IN THE UK EU OR JAPAN
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Parker LORD |
| Product Category: | Multiple Function Sensor Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | Sensor Modules |
| Type: | Wireless Sensor |
| Interface Type: | AMPSEAL |
| Operating Supply Voltage: | 4 V to 36 V |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Application: | Strain Load Force Pressure Acceleration Vibration Displacement Torque Sensing |
| Brand: | LORD Microstrain |
| Dimensions: | 89.8 mm x 127 mm x 51.3 mm |
| Height: | 51.3 mm |
| Length: | 127 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Mounting Style: | Screw Mount |
| Product Type: | Multiple Function Sensor Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Sensor Modules |
| Tradename: | MicroStrain |
| Width: | 89.8 mm |
| Part # Aliases: | 6308-3300 |
HOT
SF45/B
Brand:LightWare LiDAR

SEN-18009
Brand:SparkFun

HUMI-01G
Brand:OSEPP Electronics

DLP-TH1C
Brand:DLP Design

101990662
Brand:Seeed Studio

47000K
Brand:SpotSee

WISE-2410-NB
Brand:Advantech

TB-LM-LXL-915
Brand:Terabee

LTF12IC2LD W/30
Brand:Banner Engineering

SEN0460
Brand:DFRobot
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






