Manufacturer No:TR-TW-EVO60M-8
Manufacturer:Terabee
Type:Distance Sensor Modules
Description:Distance Sensor Modules 360 degree solid-state LiDAR with 8 detection zones (longer range version using Evo 60m sensors)
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Terabee |
| Product Category: | Distance Sensor Modules |
| RoHS: | Details |
| Type: | LiDAR Module |
| Operating Supply Voltage: | 12 V to 24 V |
| Operating Supply Current: | 1.1 A |
| Interface Type: | UART USB |
| Mounting Style: | Screw |
| Dimensions: | 120 mm x 42 mm |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Terabee |
| Description/Function: | Solid-State LiDAR System |
| Length: | 120 mm |
| Product Type: | Distance Sensor Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Sensor Modules |
| Width: | 42 mm |
| Unit Weight: | 4.761985 oz |
HOT
SG-Link-200
Brand:LORD Microstrain

PCL-M10-3E
Brand:Advantech

TMF8801-1B
Brand:ams OSRAM

TR-TW-EVO60M-8
Brand:Terabee

2331211-3
Brand:TE Connectivity / P&B

LTF12IC2LD W/30
Brand:Banner Engineering

TR-EVO-15M-I2C
Brand:Terabee

RIOT-002C
Brand:Nisshinbo
SX5-R
Brand:Banner Engineering

114993071
Brand:Seeed Studio
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






