Manufacturer No:SF45/B
Manufacturer:LightWare
Type:Distance Sensor Modules
Description:Distance Sensor Modules SF45/B (50 m)
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | LightWare |
| Product Category: | Distance Sensor Modules |
| RoHS: | Details |
| Type: | MicroLiDAR Sensor |
| Sensing Distance: | 50 m |
| Resolution: | 1 cm |
| Operating Supply Voltage: | 4.5 V to 5.5 V |
| Operating Supply Current: | 300 mA |
| Interface Type: | I2C |
| Minimum Operating Temperature: | - 10 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 50 C |
| Dimensions: | 51 mm x 48 mm x 44 mm |
| Application: | Navigation Obstacle Detection |
| Brand: | LightWare LiDAR |
| Height: | 44 mm |
| Length: | 51 mm |
| Product: | Sensor Modules |
| Product Type: | Distance Sensor Modules |
| Series: | LightWare Lidar LLC |
| other: | 1 |
| Width: | 48 mm |
| Unit Weight: | 2.081164 oz |
HOTSX5-M70
Brand:Banner Engineering

450-00134-K1
Brand:Laird Connectivity

TRDU5
Brand:Amphenol SGX Sensortech

TC-LINK-200-OEM-1CH
Brand:LORD Microstrain

RIOT-002A
Brand:Nisshinbo

DLP-TH1C
Brand:DLP Design

TB-LM-LXL-915
Brand:Terabee

24114
Brand:SpotSee
ZMX-3DE2500HF-Q7
Brand:Banner Engineering

49000K
Brand:SpotSee
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






