Manufacturer No:TR-EVO-MINI-USB
Manufacturer:Terabee
Type:Distance Sensor Modules
Description:Distance Sensor Modules TeraRanger Evo Mini USB
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Terabee |
| Product Category: | Distance Sensor Modules |
| Type: | TeraRanger Evo Mini |
| Sensing Distance: | 0.03 m to 3.3 m |
| Resolution: | 1 mm |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Operating Supply Current: | 50 mA |
| Interface Type: | UART USB |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 75 C |
| Mounting Style: | Screw |
| Dimensions: | 42 mm x 30 mm x 13 mm |
| Packaging: | Bag |
| Brand: | Terabee |
| Height: | 13 mm |
| Length: | 42 mm |
| Product: | Evo Mini |
| Product Type: | Distance Sensor Modules |
| other: | 1 |
| Tool Is For Evaluation Of: | Evo Sensor |
| Width: | 30 mm |
| Unit Weight: | 0.317466 oz |
HOT
RIOT-002B
Brand:Nisshinbo
SX5-ME70
Brand:Banner Engineering

TR-EVO-SWP-PL-USB
Brand:Terabee

4690
Brand:Adafruit

ETM-RES05C-EEH4EE
Brand:Advantech

TR-TW-EVO60M-8
Brand:Terabee

XM122
Brand:Acconeer

TMF8801-1B
Brand:ams OSRAM

TB-LM-LXL-868
Brand:Terabee

GE-2098
Brand:Amphenol Advanced Sensors
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






