Manufacturer No:MIKROE-4347
Manufacturer:Mikroe
Type:Fingerprint Sensors
Description:Fingerprint Sensor Modules Fingerprint Sensor with Two-Color LED Ring
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Mikroe |
| Product Category: | Fingerprint Sensor Modules |
| RoHS: | Details |
| Type: | Fingerprint Sensor |
| Sensor Type: | Capacitive |
| Capacity: | 200 Fingerprints |
| Interface Type: | UART |
| Resolution: | 508 dpi |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V |
| Operating Supply Current: | 20 mA |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 60 C |
| For Use With: | Fingerprint 3 Click |
| Mounting Style: | Panel Mount |
| Dimensions: | 28 mm x 19 mm |
| Brand: | Mikroe |
| Product Type: | Fingerprint Sensors |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Sensor Modules |
HOT
PS1-O2-25%-MOD
Brand:Amphenol SGX Sensortech

TMF8828-1AM
Brand:ams OSRAM

BAS6C-H00
Brand:Honeywell

ADTF3175BMLZ
Brand:Analog Devices

TMF8801-1B
Brand:ams OSRAM

SEN0395
Brand:DFRobot

PS1-H2-4%-MOD
Brand:Amphenol SGX Sensortech

TR-EVO-15M-USB
Brand:Terabee

2864273
Brand:Phoenix Contact
SX5-M10
Brand:Banner Engineering
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






