Manufacturer No:BHI260AP
Manufacturer:Bosch
Type:Multiple Function Sensor Modules
Description:Multiple Function Sensor Modules Self-Learning AI sensor with integrated microcontroller and an IMU
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Bosch |
| Product Category: | Multiple Function Sensor Modules |
| RoHS: | Details |
| Interface Type: | I2C SPI |
| Operating Supply Voltage: | 1.8 V |
| Brand: | Bosch Sensortec |
| Height: | 0.83 mm |
| Length: | 4.1 mm |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Product Type: | Multiple Function Sensor Modules |
| Series: | BHI260AP |
| other: | 5000 |
| Subcategory: | Sensor Modules |
| Width: | 3.6 mm |
| Part # Aliases: | 0273.141.368-1NV |
HOT
101991022
Brand:Seeed Studio

BHI260AP
Brand:Bosch Sensortec

450-00134-K1
Brand:Laird Connectivity
SX5-R
Brand:Banner Engineering

TR-EVO-PPC-UART
Brand:Terabee

114090021
Brand:Seeed Studio

LTF12IC2LDQ
Brand:Banner Engineering

114993071
Brand:Seeed Studio

101991030
Brand:Seeed Studio

PS1-VOC-10-MOD
Brand:Amphenol SGX Sensortech
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






