Manufacturer No:TF03-100 CAN
Manufacturer:Benewake
Type:Distance Sensor Modules
Description:Distance Sensor Modules TF03 1000Hz high frame rate and 100m long range ToF LiDAR sensor with IP67 for UAVITS Security and other industrial use
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Benewake |
| Product Category: | Distance Sensor Modules |
| RoHS: | Details |
| Sensing Distance: | 100 m |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Packaging: | Each |
| Brand: | Benewake |
| Product Type: | Distance Sensor Modules |
| Series: | TF |
| other: | 1 |
| Unit Weight: | 2.716095 oz |
HOT
EK6-PSX
Brand:Amphenol SGX Sensortech

2864273
Brand:Phoenix Contact

TF03-100 CAN
Brand:Benewake

101020952
Brand:Seeed Studio

TR-EVO-15M-USB
Brand:Terabee

BAS6C-X00
Brand:Honeywell

TB-LM-LXL-868
Brand:Terabee

MNS2-9-W2-MS-IRH
Brand:Monnit

TMF8828-1AM
Brand:ams OSRAM

TF350 4 20ma
Brand:Benewake
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






