Manufacturer No:TF03-180 CAN
Manufacturer:Benewake
Type:Distance Sensor Modules
Description:Distance Sensor Modules TF03 1000Hz high frame rate and 180m long range ToF LiDAR sensor with IP67 for UAVITS Security and other industrial use
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Benewake |
| Product Category: | Distance Sensor Modules |
| RoHS: | Details |
| Sensing Distance: | 180 m |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Packaging: | Each |
| Brand: | Benewake |
| Product Type: | Distance Sensor Modules |
| Series: | TF |
| other: | 1 |
| Unit Weight: | 2.716095 oz |
HOT
51000K
Brand:SpotSee

2865751
Brand:Phoenix Contact

PCL-M10-3E
Brand:Advantech
XM125
Brand:Acconeer

24101
Brand:SpotSee

47000K
Brand:SpotSee

TR-EVO-15M-USB
Brand:Terabee

LEA-F9T-10B
Brand:u-blox

2864273
Brand:Phoenix Contact

CM 0/32
Brand:SpotSee
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






