Manufacturer No:SEN-18009
Manufacturer:SparkFun Electronics
Type:Distance Sensor Modules
Description:Distance Sensor Modules Garmin LIDAR-Lite v4 LED - Distance Measurement Sensor (Qwiic)
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | SparkFun Electronics |
| Product Category: | Distance Sensor Modules |
| Type: | Distance Measurement Sensor |
| Sensing Distance: | 5 cm to 10 m |
| Resolution: | 1 cm |
| Beam Angle: | 4.77 deg |
| Operating Supply Voltage: | 4.75 VDC to 5.25 VDC |
| Operating Supply Current: | 2 mA |
| Interface Type: | I2C |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 60 C |
| Mounting Style: | Panel Mount |
| Dimensions: | 52.2 mm x 24 mm x 21.2 mm |
| Brand: | SparkFun |
| Product Type: | Distance Sensor Modules |
| other: | 1 |
HOTSX5-B6
Brand:Banner Engineering

ADTF3175BMLZ
Brand:Analog Devices

K50RPF-8060-LDQ
Brand:Banner Engineering

MIKROE-4347
Brand:Mikroe

PIR-02
Brand:OSEPP Electronics

314990742
Brand:Seeed Studio

LEA-F9T-10B
Brand:u-blox

101990693
Brand:Seeed Studio

MTI-680G
Brand:Movella / Xsens

46000K
Brand:SpotSee
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






