Manufacturer No:314990621
Manufacturer:Seeed Studio
Type:Multiple Function Sensor Modules
Description:Multiple Function Sensor Modules RS485 Soil Moisture & Temperature & EC Sensor - Connector
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Seeed Studio |
| Product Category: | Multiple Function Sensor Modules |
| Product: | Sensors |
| Type: | Industrial Soil Moisture & Temperature Sensor |
| Interface Type: | RS-485 |
| Operating Supply Voltage: | 3.6 VDC to 30 VDC |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Application: | Water-saving Irrigation Greenhouses Horticulture and Gardening |
| Brand: | Seeed Studio |
| Dimensions: | 66 mm x 45 mm x 15 mm |
| Height: | 15 mm |
| Length: | 66 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Mounting Style: | Connector |
| Operating Supply Current: | 6 mA |
| Product Type: | Multiple Function Sensor Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Sensor Modules |
| Width: | 45 mm |
HOTSX5-R
Brand:Banner Engineering

49000K
Brand:SpotSee

XM122
Brand:Acconeer

SEN0460
Brand:DFRobot

TB-PCL-XL-LORA-EU-W
Brand:Terabee

TR-AK-EVO-MINI-4
Brand:Terabee

HUMI-01G
Brand:OSEPP Electronics
SX5-ME70
Brand:Banner Engineering

LT3NILV
Brand:Banner Engineering

GE-2098
Brand:Amphenol Advanced Sensors
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






