Manufacturer No:2908661
Manufacturer:Phoenix Contact
Type:Temperature Sensor Modules
Description:Temperature Sensor Modules MACX MCR-EX TS-I-OLP-SP
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Product Category: | Temperature Sensor Modules |
| RoHS: | Details |
| Type: | Temperature Transducer |
| Temperature Range: | - 40 C to + 85 C |
| Output Type: | Current |
| Operating Supply Voltage: | 12 V to 42 V |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Brand: | Phoenix Contact |
| Dimensions: | 99 mm x 12.5 mm x 114.5 mm |
| Height: | 99 mm |
| Length: | 99 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Mounting Style: | Push-In |
| Product Type: | Temperature Sensor Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Sensor Modules |
| Width: | 12.5 mm |
HOT
RIOT-002B
Brand:Nisshinbo

RIOT-002A
Brand:Nisshinbo

RIOT-002C
Brand:Nisshinbo

114993070
Brand:Seeed Studio
ZMX-3DE2500HF-Q7
Brand:Banner Engineering

SST-BCA1HH
Brand:ATC Diversified Electronics

101990693
Brand:Seeed Studio

TR-EVO-15M-USB
Brand:Terabee

TB-PCL-XL-LORA-US-W
Brand:Terabee

SG-Link-200
Brand:LORD Microstrain
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






