Manufacturer No:QT50UVR3WQ
Manufacturer:Banner Engineering
Type:Distance Sensor Modules
Description:Distance Sensor Modules QT50U Universal Voltage Series: Proximity Mode; Range: 200 mm - 8 m; Input: 85-264 V ac 50/60 Hz/48 to 250 V dc; Output: SPDT electromechanical relay; 5-pin Mini-Style Integral QD
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Banner Engineering |
| Product Category: | Distance Sensor Modules |
| Type: | Ultrasonic Sensor |
| Sensing Distance: | 200 mm to 8 m |
| Operating Supply Voltage: | 85 VAC to 264 VAC 48 VDC to 250 VDC |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Mounting Style: | 5-pin Mini-Style |
| IP Rating: | IP67 |
| Brand: | Banner Engineering |
| Frequency: | 75 KHz |
| Height: | 66 mm |
| Product Type: | Distance Sensor Modules |
| Series: | QT50U |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Sensors |
| Width: | 67.4 mm |
| Part # Aliases: | 72476 |
HOT
HUMI-01G
Brand:OSEPP Electronics

114992870
Brand:Seeed Studio

MTI-680G
Brand:Movella / Xsens

ULTRA-01
Brand:OSEPP Electronics

TB-PCL-XL-LORA-EU-W
Brand:Terabee

114993069
Brand:Seeed Studio

GE-2098
Brand:Amphenol Advanced Sensors

CM 0/32
Brand:SpotSee

TR-EVO-PPC-UART
Brand:Terabee

BAS6C-X00
Brand:Honeywell
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






