Manufacturer No:101990667
Manufacturer:Seeed Studio
Type:Multiple Function Sensor Modules
Description:Multiple Function Sensor Modules RS485 Soil Moisture & Temperature & EC Sensor (S-Temp&VWC&EC-02A)
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Seeed Studio |
| Product Category: | Multiple Function Sensor Modules |
| Brand: | Seeed Studio |
| Description/Function: | Sensor MODBUS-RTU RS-485 Widely used to Monitor Temperature Moisture and Electrical Conductivity of the Soil in Professional Application Scenarios |
| Height: | 15 mm |
| Length: | 66 mm |
| Product Type: | Multiple Function Sensor Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Sensor Modules |
| Width: | 45 mm |
HOT
TMF8801-1B
Brand:ams OSRAM

MNS2-9-W2-MS-IRH
Brand:Monnit

114090021
Brand:Seeed Studio

TR-TW-EVO60M-8
Brand:Terabee

TF02 Pro-W Uart
Brand:Benewake

114993069
Brand:Seeed Studio

CM 5/41
Brand:SpotSee

BGT60LTR11SAIPXUMA1
Brand:Infineon Technologies

TRDU5
Brand:Amphenol SGX Sensortech

MD-42688-P
Brand:TDK InvenSense
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






