Manufacturer No:QT50UVR3FQ1
Manufacturer:Banner Engineering
Type:Distance Sensor Modules
Description:Distance Sensor Modules QT50U Universal Voltage Fill-Level Series: Proximity; Range: 200 mm - 8 m; Input: 85-264 V ac 50/60 Hz/48 to 250 V dc; Output: SPDT electromechanical relay; Micro 5-pin QD
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Banner Engineering |
| Product Category: | Distance Sensor Modules |
| Type: | Ultrasonic Sensor |
| Sensing Distance: | 200 mm to 8 m |
| Operating Supply Voltage: | 85 VAC to 264 VAC 48 VDC to 250 VDC |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Mounting Style: | 5-pin Micro-Style |
| IP Rating: | IP67 |
| Brand: | Banner Engineering |
| Frequency: | 75 KHz |
| Height: | 66 mm |
| Product Type: | Distance Sensor Modules |
| Series: | QT50U |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Sensors |
| Width: | 67.4 mm |
| Part # Aliases: | 72258 |
HOT
TR-EVO-MINI-I2C
Brand:Terabee

SF45/B
Brand:LightWare LiDAR
ZMX-3DE2500HF-Q7
Brand:Banner Engineering

SEN0395
Brand:DFRobot

SEN-18009
Brand:SparkFun

114992738
Brand:Seeed Studio

SEN0460
Brand:DFRobot

MNS2-9-PK-WS-PS
Brand:Monnit

101991021
Brand:Seeed Studio

51000K
Brand:SpotSee
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






