Manufacturer No:DLP-TH1C
Manufacturer:DLP Design
Type:Multiple Function Sensor Modules
Description:Multiple Function Sensor Modules USB based Multi-Sensor & Data Logger:e
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | DLP Design |
| Product Category: | Multiple Function Sensor Modules |
| Product: | Environmental Monitoring Kits |
| Type: | Temperature Humidity Pressure Sound Tilt Vibration and Light |
| Interface Type: | USB |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Maximum Operating Temperature: | + 65 C |
| Application: | Condition Monitoring |
| Brand: | DLP Design |
| Dimensions: | 54.6 mm x 35.1 mm x 15.1 mm |
| Height: | 15.1 mm |
| Length: | 54.6 mm |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Operating Supply Current: | 50 mA |
| Product Type: | Multiple Function Sensor Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Sensor Modules |
| Width: | 35.1 mm |
| Unit Weight: | 3.611613 oz |
HOT
MNS2-9-PK-WS-PS
Brand:Monnit

CM 0/32
Brand:SpotSee

TR-MFX
Brand:Terabee

SF45/B
Brand:LightWare LiDAR

101990666
Brand:Seeed Studio

BGT60LTR11SAIPXUMA1
Brand:Infineon Technologies

4690
Brand:Adafruit

LTF12IC2LD W/30
Brand:Banner Engineering

TB-IND-TOF-1-RS485
Brand:Terabee

SEN0385
Brand:DFRobot
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






