Manufacturer No:2864273
Manufacturer:Phoenix Contact
Type:Temperature Sensor Modules
Description:Temperature Sensor Modules MINI MCRSLPT100UINC TEMP TRANS -PT100
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Product Category: | Temperature Sensor Modules |
| RoHS: | Details |
| Type: | Temperature Transducer |
| Temperature Range: | - 150 C to + 850 C |
| Output Type: | Voltage |
| Interface Type: | 2-Wire 3-Wire 4-Wire |
| Operating Supply Voltage: | 24 V |
| Maximum Operating Temperature: | + 65 C |
| Brand: | Phoenix Contact |
| Dimensions: | 102.5 mm x 93.1 mm x 6.2 mm |
| Height: | 93.1 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | Temperature Sensor Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Sensor Modules |
| Tradename: | INTERFACE Analog |
| Width: | 6.2 mm |
| Part # Aliases: | MINI_MCR-SL-PT100-UI-NC MINIMCRSLPT100UINC |
| Unit Weight: | 3.499177 oz |
HOT
TR-TW-EVO60M-8
Brand:Terabee

TMF8801-1BM
Brand:ams OSRAM

101020952
Brand:Seeed Studio
QT50UVR3WQ
Brand:Banner Engineering

113990756
Brand:Seeed Studio

TF02 Pro-W Uart
Brand:Benewake
SX5-M10
Brand:Banner Engineering

ETM-RES05C-EEH4EE
Brand:Advantech
4750
Brand:Adafruit

TF03-100 CAN
Brand:Benewake
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






