Manufacturer No:MNS2-4-IN-WS-WR
Manufacturer:Monnit
Type:Multiple Function Sensor Modules
Description:Multiple Function Sensor Modules ALTA Industrial Wireless Water Rope Sensor (433 MHz)
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Monnit |
| Product Category: | Multiple Function Sensor Modules |
| Shipping Restrictions: |
does not presently sell this product in your region.
|
| Product: | Water Detection Sensors |
| Type: | Wireless Water Rope Sensor |
| Operating Supply Voltage: | 2 V to 3.8 V |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Brand: | Monnit |
| Dimensions: | 94 mm x 58.84 mm x 35 mm |
| Height: | 35 mm |
| Length: | 94 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Mounting Style: | Screw Mount |
| Product Type: | Multiple Function Sensor Modules |
| Series: | MNS2 |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Sensor Modules |
| Tradename: | ALTA |
| Width: | 58.84 mm |
HOT
TR-MFX
Brand:Terabee

TMF8801-1B
Brand:ams OSRAM

MNS2-9-W2-MS-IRH
Brand:Monnit

TR-EVO-15M-USB
Brand:Terabee

SF45/B
Brand:LightWare LiDAR

114992868
Brand:Seeed Studio

314990622
Brand:Seeed Studio
XM125
Brand:Acconeer

SEN0385
Brand:DFRobot

114992870
Brand:Seeed Studio
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






