Manufacturer No:MNS2-9-PK-WS-PS
Manufacturer:Monnit
Type:Multiple Function Sensor Modules
Description:Multiple Function Sensor Modules ALTA Industrial Wireless Water Detection Puck (900MHz)
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Monnit |
| Product Category: | Multiple Function Sensor Modules |
| Product: | Sensors |
| Type: | Wireless Water Detection Puck Sensor |
| Operating Supply Voltage: | 2 V to 3.8 V |
| Maximum Operating Temperature: | + 55 C |
| Brand: | Monnit |
| Dimensions: | 3 in x 1 in |
| Length: | 1 in |
| Minimum Operating Temperature: | - 18 C |
| Product Type: | Multiple Function Sensor Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Sensor Modules |
| Unit Weight: | 7.599994 oz |
HOT
PS1-O2-25%-MOD
Brand:Amphenol SGX Sensortech

101020952
Brand:Seeed Studio

TB-LM-LXL-915
Brand:Terabee

51000K
Brand:SpotSee

314990742
Brand:Seeed Studio

2865751
Brand:Phoenix Contact

ETM-RES05C-EEH4EE
Brand:Advantech

450-00134B-K1
Brand:Laird Connectivity
TR-EVO-40M-I2C
Brand:Terabee

RIOT-002C
Brand:Nisshinbo
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






