Manufacturer No:SEN0375
Manufacturer:DFRobot
Type:Multiple Function Sensor Modules
Description:Multiple Function Sensor Modules BME680 Environmental Sensor Module
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | DFRobot |
| Product Category: | Multiple Function Sensor Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | Environmental Sensor Modules |
| Type: | Barometer Humidity Sensor and Temperature Sensor |
| Interface Type: | I2C SPI |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V to 5.5 V |
| Brand: | DFRobot |
| Dimensions: | 18 mm x 15.6 mm |
| Length: | 18 mm |
| Operating Supply Current: | 5 mA |
| Product Type: | Multiple Function Sensor Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Sensor Modules |
| Width: | 15.6 mm |
HOT
114992868
Brand:Seeed Studio

314990742
Brand:Seeed Studio

TMF8801-1BM
Brand:ams OSRAM

314990735
Brand:Seeed Studio

SEN0366
Brand:DFRobot

TR-EVO-SWP-PL-USB
Brand:Terabee

LT3NILV
Brand:Banner Engineering

PS1-H2-4%-MOD
Brand:Amphenol SGX Sensortech

2331211-3
Brand:TE Connectivity / P&B

TR-EVO-PPC-UART
Brand:Terabee
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






