Manufacturer No:114992871
Manufacturer:Seeed Studio
Type:Multiple Function Sensor Modules
Description:Multiple Function Sensor Modules SenseCAP S2105-LoRaWAN Soil Moisture Temperature and EC Sensor
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Seeed Studio |
| Product Category: | Multiple Function Sensor Modules |
| Product: | Sensors |
| Type: | Soil and Temperature Sensor |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Brand: | Seeed Studio |
| Dimensions: | 144.5 mm x 63 mm x 57 mm |
| For Use With: | Soil Moisture Temperature and EC Sensor |
| Height: | 57 mm |
| Length: | 144.5 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Mounting Style: | Screw |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | Multiple Function Sensor Modules |
| Subcategory: | Sensor Modules |
| Width: | 63 mm |
HOT
V-Link-200
Brand:LORD Microstrain

TF02 Pro-W RS485
Brand:Benewake
SX5-B6
Brand:Banner Engineering

450-00134-K1
Brand:Laird Connectivity

BGT60LTR11SAIPXUMA1
Brand:Infineon Technologies

114993070
Brand:Seeed Studio

CM 5/41
Brand:SpotSee

SF45/B
Brand:LightWare LiDAR

RIOT-002B
Brand:Nisshinbo
TR-EVO-40M-I2C
Brand:Terabee
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






