Manufacturer No:G9KA-1A-E DC12
Manufacturer:Omron
Type:General Purpose Relays
Description:General Purpose Relays PCB Power Relay 1000VAC/300A DC12 High Power High-Current High-Voltage Switching
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Omron |
| Product Category: | General Purpose Relays |
| RoHS: | Details |
| Product: | Power Relays |
| Type: | High Power |
| Coil Voltage: | 12 VDC |
| Relay Contact Form: | 1 Form A (SPST-NO) |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Switching Voltage: | 1 kVAC |
| Coil Resistance: | 28.8 Ohms |
| Contact Material: | Silver Alloy |
| Series: | G9KA-E |
| Length: | 51 mm |
| Width: | 51 mm |
| Height: | 54.5 mm |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Omron Electronics |
| Maximum Switching Current: | 300 A |
| Product Type: | General Purpose Relays |
| other: | 36 |
| Subcategory: | Relays |
| Part # Aliases: | G9KA1AEDC12 G9KA1AEDC12BYOMZ |
HOT
AHER4192
Brand:Panasonic Industrial Devices

AQY206GV1Y
Brand:Panasonic Industrial Devices

2071567-2
Brand:TE Connectivity

29-211-12
Brand:TE Connectivity / Kissling

G5PZ-1A-X DC12
Brand:Omron Electronics

DCNLEV100-CASN
Brand:Littelfuse

G3VM-401DY2(TR05)
Brand:Omron Electronics

G7EB-1AP1-E DC12
Brand:Omron Electronics
IMB03ITS
Brand:TE Connectivity / Axicom

G3VM-41UR4(TR05)
Brand:Omron Electronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






