Manufacturer No:G7L-2A-X-SI DC24
Manufacturer:Omron
Type:General Purpose Relays
Description:General Purpose Relays Low CR 1000VDC PCB Relay DC24
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Omron |
| Product Category: | General Purpose Relays |
| RoHS: | Details |
| Product: | Power Relays |
| Type: | 2 Pole |
| Coil Voltage: | 24 VDC |
| Relay Contact Form: | 2 form A (DPST-NO) |
| Contact Current Rating: | 30 A |
| Contact Termination: | Solder Pin |
| Mounting Style: | Through Hole |
| Switching Voltage: | 1 kVDC |
| Coil Type: | Non-Latching |
| Contact Material: | Silver Alloy |
| Series: | G7L-X |
| Length: | 52.5 mm |
| Width: | 35.5 mm |
| Height: | 41 mm |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Omron Electronics |
| Power Consumption: | 600 mW |
| Product Type: | General Purpose Relays |
| other: | 80 |
| Subcategory: | Relays |
| Part # Aliases: | G7L2AXSIDC24BYOMI |
HOT
TLP3412SRHA(TP,E
Brand:Toshiba
IMB03ITS
Brand:TE Connectivity / Axicom
IMB06IGR
Brand:TE Connectivity / Axicom

G7L-2A-X-SI DC24
Brand:Omron Electronics

DCNLEV100-BN
Brand:Littelfuse
AHB500C451WD1-A0LF
Brand:KEMET

ECK150AAAPA
Brand:TE Connectivity

1032919
Brand:Phoenix Contact

B88269X6360C011
Brand:EPCOS / TDK

1-1414687-0
Brand:TE Connectivity
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






