Manufacturer No:DCNLEV100-CAN
Manufacturer:Littelfuse
Type:Automotive Relays
Description:Automotive Relays 100A 750V 24V COIL BM AUX NP
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Product Category: | Automotive Relays |
| RoHS: | Details |
| Coil Voltage: | 24 V |
| Relay Contact Form: | 1 Form A (SPST-NO) |
| Contact Current Rating: | 100 A |
| Coil Current: | 250 mA |
| Mounting Style: | Chassis Mount |
| Contact Material: | Copper Alloy (Cu) |
| Series: | DCNLEV100 |
| Length: | 53.9 mm |
| Width: | 41 mm |
| Height: | 52.5 mm |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Littelfuse |
| Contact Rating: | 750 V |
| Contact Termination: | Screw |
| Product Type: | Automotive Relays |
| other: | 30 |
| Subcategory: | Relays |
HOT
G7L-2A-X-SI DC24
Brand:Omron Electronics

G9KA-1A-E DC24
Brand:Omron Electronics
IMB02ITS
Brand:TE Connectivity / Axicom

AHER3192
Brand:Panasonic Industrial Devices

G3VM-401DY2
Brand:Omron Electronics

G2RG-2A-X DC12
Brand:Omron Electronics

DCNLEV50-C
Brand:Littelfuse

G3RV-ST500-D DC24
Brand:Omron Automation and Safety

G7EB-1AP1-E DC24
Brand:Omron Electronics

2071567-2
Brand:TE Connectivity
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






