Manufacturer No:DCNEVT150-B
Manufacturer:Littelfuse
Type:Automotive Relays
Description:Automotive Relays 150A 450V 12V COIL SPST BT MT
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Product Category: | Automotive Relays |
| Coil Voltage: | 12 V |
| Relay Contact Form: | 1 Form A (SPST-NO) |
| Contact Current Rating: | 150 A |
| Coil Current: | 500 mA |
| Mounting Style: | Chassis Mount |
| Contact Material: | Copper Alloy (Cu) |
| Series: | DCNEVT150 |
| Width: | 49.8 mm |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Littelfuse |
| Contact Rating: | 450 V |
| Contact Termination: | Screw |
| IP Rating: | IP54 |
| Product Type: | Automotive Relays |
| other: | 20 |
| Subcategory: | Relays |
HOT
RGC1A60CM42GEN
Brand:Carlo Gavazzi

G5PZ-1A-X DC24
Brand:Omron Electronics

TLP3475SRHA(TP,E
Brand:Toshiba
G2RV-ST500 DC24
Brand:Omron Automation and Safety
G2RV-ST700 DC24
Brand:Omron Automation and Safety
G2RV-ST700-AP AC/DC24
Brand:Omron Automation and Safety

TLP3412SRHA(TP,E
Brand:Toshiba

TLP3317(TP15,F
Brand:Toshiba

AQY215SX
Brand:Panasonic Industrial Devices
G2RV-ST700 AC/DC24
Brand:Omron Automation and Safety
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






