Manufacturer No:V23076A1001C133
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Automotive Relays
Description:Automotive Relays Power Relay K
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Automotive Relays |
| RoHS: | Details |
| Coil Voltage: | 12 VDC |
| Relay Contact Form: | 1 Form C (SPDT-NO NC) |
| Contact Current Rating: | 45 A |
| Coil Resistance: | 90 Ohms |
| Coil Current: | 45 A |
| Switching Voltage: | 12 VDC |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Contact Material: | Silver Nickel (AgNi) |
| Length: | 26.1 mm |
| Width: | 21.1 mm |
| Height: | 21.2 mm |
| Brand: | TE Connectivity / AMP |
| Coil Termination: | Solder Pin |
| Coil Type: | Non-Latching |
| Contact Termination: | Solder Pin |
| Power Consumption: | 1.6 W |
| Product Type: | Automotive Relays |
| other: | 525 |
| Subcategory: | Relays |
| Type: | Power Relay |
| Part # Aliases: | 1393277-4 |
| Unit Weight: | 0.806645 oz |
HOT
2905494
Brand:Phoenix Contact

DCNEV250-MP
Brand:Littelfuse

DCNLEV50-BN
Brand:Littelfuse

DCNEVT150-B
Brand:Littelfuse

ECK200AAAPA
Brand:TE Connectivity

1032919
Brand:Phoenix Contact

G5RL-U1A-EL-HA DC24
Brand:Omron Electronics
IMB06ITS
Brand:TE Connectivity / Axicom

G5PZ-1A4-E DC12
Brand:Omron Electronics

TPSI2072QDWQRQ1
Brand:Texas Instruments
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






