Manufacturer No:DCNLEV100-BN
Manufacturer:Littelfuse
Type:Automotive Relays
Description:Automotive Relays 100A 750V 12V COIL BM NP
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Product Category: | Automotive Relays |
| RoHS: | Details |
| Coil Voltage: | 12 V |
| Relay Contact Form: | 1 Form A (SPST-NO) |
| Contact Current Rating: | 100 A |
| Coil Current: | 461 mA |
| Mounting Style: | Chassis Mount |
| Contact Material: | Copper Alloy (Cu) |
| Series: | DCNLEV100 |
| Length: | 53.9 mm |
| Width: | 41 mm |
| Height: | 52.5 mm |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Littelfuse |
| Contact Rating: | 750 V |
| Contact Termination: | Screw |
| Product Type: | Automotive Relays |
| other: | 30 |
| Subcategory: | Relays |
HOT
G9SA-301 AC100-240
Brand:Omron Automation and Safety

2071567-2
Brand:TE Connectivity
ECP350BHBADA
Brand:TE Connectivity

DCNLEV50-CA
Brand:Littelfuse

G3VM-401AY2
Brand:Omron Electronics
G2RV-ST700 AC110
Brand:Omron Automation and Safety

ECK250HAAPA
Brand:TE Connectivity

G9KA-1A-E DC24
Brand:Omron Electronics

G9KB-1A DC24
Brand:Omron Electronics

Z63000Z2910Z01Z48
Brand:EPCOS / TDK
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






