Manufacturer No:0 332 209 206
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Automotive Relays
Description:Automotive Relays 1 Form C 24V Plug In
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Automotive Relays |
| RoHS: | Details |
| Coil Voltage: | 24 VDC |
| Relay Contact Form: | 1 Form C (SPDT-NO NC) |
| Contact Current Rating: | 50 A |
| Coil Resistance: | 255 Ohms |
| Coil Current: | 50 A |
| Switching Voltage: | 16 VDC |
| Mounting Style: | Plug In |
| Contact Material: | Silver (Ag) |
| Length: | 28.5 mm |
| Width: | 28.5 mm |
| Height: | 25.3 mm |
| Brand: | TE Connectivity |
| Coil Termination: | Quick Connect |
| Coil Type: | Non-Latching |
| Contact Termination: | Quick Connect |
| IP Rating: | IP54 |
| Power Consumption: | 2.3 W |
| Product Type: | Automotive Relays |
| other: | 200 |
| Subcategory: | Relays |
| Type: | Mini ISO Relay |
| Part # Aliases: | 2-1904025-5 |
HOT
TLP3412SRHA(TP,E
Brand:Toshiba

29-211-12
Brand:TE Connectivity / Kissling

HE1AN-W-DC6V-Y6H
Brand:Panasonic Industrial Devices
ECP350BHBADA
Brand:TE Connectivity

3 334 485 008
Brand:TE Connectivity / AMP

1-1414687-0
Brand:TE Connectivity

G9SA-301 AC100-240
Brand:Omron Automation and Safety
G2RV-ST700 AC/DC24
Brand:Omron Automation and Safety
G2RV-ST500 AC100
Brand:Omron Automation and Safety

B88269X6300C011
Brand:EPCOS / TDK
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






