Manufacturer No:59145-010
Manufacturer:Littelfuse
Type:Proximity Sensors
Description:Proximity Sensors PROXIMITY SENSOR FLANGE MOUNT
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Product Category: | Proximity Sensors |
| RoHS: | Details |
| Sensing Method: | Magnetic |
| Sensing Distance: | 13.5 mm |
| Mounting Style: | Screw |
| Output Configuration: | SPST-NO |
| Barrel Size: | 28.57 mm x 19.05 mm x 6.35 mm |
| Brand: | Littelfuse |
| Description/Function: | Flange mount sensor |
| Height: | 6.35 mm |
| Length: | 28.57 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Operating Supply Current: | 500 mA |
| Operating Supply Voltage: | 140 VAC 200 VDC |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | Proximity Sensors |
| Series: | 59145 |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 200 V |
| Tradename: | Hamlin |
| Width: | 19.05 mm |
| Unit Weight: | 0.208116 oz |
HOT
SS-430
Brand:KEMET

SS-430L-BK
Brand:KEMET

59220-010
Brand:Littelfuse

59085-040
Brand:Littelfuse

CUSA-TR50-05-2000-WC68
Brand:CUI Devices
B5W-LB1114-1
Brand:Omron Electronics

VCNL36826S
Brand:Vishay Semiconductors

SS-430L-W
Brand:KEMET

E2EW-X12B1T18-M1
Brand:Omron Automation and Safety

59145-010
Brand:Littelfuse
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






