Manufacturer No:SI1153-AB9X-GMR
Manufacturer:Silicon Laboratories
Type:
Description:Proximity Sensors Optical sensor module IR filter
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Silicon Laboratories |
| Product Category: | Proximity Sensors |
| RoHS: | Details |
| Sensing Method: | Optical |
| Sensing Distance: | 50 cm |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Output Configuration: | Open Drain |
| Brand: | Silicon Labs |
| Length: | 4.9 mm |
| Maximum Frequency: | 400 kHz |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Operating Supply Current: | 4.5 mA |
| Operating Supply Voltage: | 1.62 V to 3.6 V |
| Package / Case: | LGA-10 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Series: | Si115x |
| other: | 2500 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.62 V |
| Width: | 2.85 mm |
| Unit Weight: | 0.008187 oz |
HOT
SX9330LIULTRT
Brand:Semtech

E2B-M12KN08-M1-B1
Brand:Omron Automation and Safety

E2A-S08KS02-WP-C12M
Brand:Omron Automation and Safety

LGRTB3CA01-000
Brand:Honeywell

10217784-00
Brand:Measurement Specialties

E2EQ-X8X12M
Brand:Omron Automation and Safety

VCNL4020C-GS08
Brand:Vishay Semiconductors

VCNL4040M3OE-H3
Brand:Vishay Semiconductors

CUSA-TR50-150-2500-WC68
Brand:CUI Devices

59220-010
Brand:Littelfuse
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






