Manufacturer No:E2EW-QX12C118-M1
Manufacturer:Omron
Type:Proximity Sensors
Description:Proximity Sensors M18;4x;NPN;NO;NonIO-Link;M12
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Omron |
| Product Category: | Proximity Sensors |
| Sensing Method: | Inductive |
| Sensing Distance: | 12 mm |
| Mounting Style: | Flush |
| Output Configuration: | NPN Open Collector |
| Barrel Size: | M18 |
| Brand: | Omron Automation and Safety |
| Maximum Frequency: | 2 Hz |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Operating Supply Current: | 30 mA |
| Operating Supply Voltage: | 10 V to 30 V |
| Product Type: | Proximity Sensors |
| Series: | E2EW |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 30 V |
| Supply Voltage - Min: | 10 V |
| Part # Aliases: | E2EWQX12C118M1 |
HOT
59085-4-T-02-F
Brand:Littelfuse

PL-Q873-02
Brand:KEMET

SX9330ICSTRT
Brand:Semtech

E2EW-X22B1T30-M1
Brand:Omron Automation and Safety

59220-010
Brand:Littelfuse

59021-1-S-02-A
Brand:Littelfuse

10217784-00
Brand:Measurement Specialties

59060-1-T-03-A
Brand:Littelfuse

LDC3114QPWR
Brand:Texas Instruments

SI1153-AB00-GMR
Brand:Silicon Labs
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






