Manufacturer No:VCNL3040
Manufacturer:Vishay
Type:Proximity Sensors
Description:Proximity Sensors PROXIMITY SENSORS
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay |
| Product Category: | Proximity Sensors |
| RoHS: | Details |
| Sensing Method: | Optical |
| Sensing Distance: | 300 mm |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Output Configuration: | I2C |
| Brand: | Vishay Semiconductors |
| Height: | 1.1 mm |
| Length: | 4 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Product Type: | Proximity Sensors |
| Series: | VCNL |
| other: | 2500 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Supply Voltage - Min: | 2.5 V |
| Width: | 2 mm |
| Unit Weight: | 0.075336 oz |
HOT
ICF18L45N14B2IO
Brand:Carlo Gavazzi
VCNL4035X01-GS08
Brand:Vishay Semiconductors

59105-1-T-00-0
Brand:Littelfuse

SI1153-AB00-GMR
Brand:Silicon Labs

VL53L4CDV0DH/1
Brand:STMicroelectronics

Si1151-AB00-GM
Brand:Silicon Labs

59150-2-V-05-A
Brand:Littelfuse

10217784-00
Brand:Measurement Specialties

112FW12-4
Brand:Honeywell

SS-430L-BK
Brand:KEMET
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






