Manufacturer No:59025-4-T-02-F
Manufacturer:Littelfuse
Type:
Description:Proximity Sensors 59025-4-T-02-F SENS
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Product Category: | Proximity Sensors |
| RoHS: | Details |
| Sensing Method: | Magnetic |
| Sensing Distance: | 5.7 mm |
| Mounting Style: | Wire |
| Output Configuration: | SPST-NC |
| Barrel Size: | 6.22 mm |
| Brand: | Littelfuse |
| Description/Function: | Firecracker reed sensor |
| Length: | 25.4 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Operating Supply Current: | 250 mA |
| Operating Supply Voltage: | 120 VAC 175 VDC |
| Packaging: | Bulk |
| Series: | 59025 |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 200 V |
| Tradename: | Hamlin |
| Part # Aliases: | 59025-040 |
| Unit Weight: | 0.205840 oz |
HOT
E2K-L13MC1
Brand:Omron Automation and Safety

VL53L5CXV0GC/1
Brand:STMicroelectronics

LGCTB3CA01-000
Brand:Honeywell

E2E-C06N04-WC-C1 2M
Brand:Omron Automation and Safety

VCNL3020-GS08
Brand:Vishay Semiconductors

LDC3114QPWR
Brand:Texas Instruments

59150-1-S-02-A
Brand:Littelfuse

E2E-C03N02-CJ-B103M
Brand:Omron Automation and Safety

SS-430L-BK
Brand:KEMET
CUSA-TR07-008-500-TH67
Brand:CUI Devices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






