Manufacturer No:B5W-LB2114-1
Manufacturer:Omron
Type:Photoelectric Sensors
Description:Proximity Sensors PHOTO SENSOR 10MM NPN OPEN COLLECTOR ROHS COMPLIANT: YES
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Omron |
| Product Category: | Proximity Sensors |
| RoHS: | Details |
| Sensing Method: | Reflective |
| Sensing Distance: | 10 mm |
| Output Configuration: | NPN |
| Brand: | Omron Electronics |
| Height: | 15.9 mm |
| Length: | 40 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 60 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 10 C |
| Operating Supply Voltage: | 24 VDC |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | Photoelectric Sensors |
| Series: | B5W-LB |
| other: | 10 |
| Subcategory: | Sensors |
| Width: | 8.4 mm |
| Part # Aliases: | B5WLB21141 |
HOTCUSA-TR07-008-500-TH67
Brand:CUI Devices

E2K-C20MT12M
Brand:Omron Automation and Safety

E2EW-X12C318 2M
Brand:Omron Automation and Safety

VCNL4200
Brand:Vishay Semiconductors

SX9330LIULTRT
Brand:Semtech

E2EW-X12B1T18-M1
Brand:Omron Automation and Safety

2702973
Brand:Phoenix Contact

E4C-DS30
Brand:Omron Automation and Safety

SEN0313
Brand:DFRobot

VCNL4020C-GS08
Brand:Vishay Semiconductors
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






