Manufacturer No:E4C-DS30
Manufacturer:Omron
Type:
Description:Proximity Sensors Sensor Head M18 Stra ight 300mm
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Omron |
| Product Category: | Proximity Sensors |
| RoHS: | Details |
| Sensing Method: | Ultrasonic |
| Sensing Distance: | 60 mm to 275 mm |
| Mounting Style: | Cable |
| Output Configuration: | - |
| Brand: | Omron Automation and Safety |
| Maximum Frequency: | 390 kHz |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 25 C |
| Operating Supply Voltage: | - |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Sensors |
| Part # Aliases: | E4CDS30 |
| Unit Weight: | 3.527396 oz |
HOT
E2E-C03N02-CJ-B103M
Brand:Omron Automation and Safety

E4C-DS30
Brand:Omron Automation and Safety

VL53L5CXV0GC/1
Brand:STMicroelectronics

E2C-ED02-F
Brand:Omron Automation and Safety

59085-4-T-02-F
Brand:Littelfuse
B5W-LB2114-1
Brand:Omron Electronics

59156-1-T-02-A
Brand:Littelfuse

VCNL3030X01-GS08
Brand:Vishay Semiconductors

59145-511
Brand:Littelfuse

LGRTB3CA01-000
Brand:Honeywell
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






