Manufacturer No:SI1153-AB9X-GM
Manufacturer:Silicon Laboratories
Type:
Description:Proximity Sensors Optical sensor module IR filter
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Silicon Laboratories |
| Product Category: | Proximity Sensors |
| Sensing Method: | Optical |
| Sensing Distance: | 50 cm |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Output Configuration: | Open Drain |
| Brand: | Silicon Labs |
| Height: | 1.2 mm |
| Length: | 4.9 mm |
| Maximum Frequency: | 400 kHz |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Operating Supply Current: | 4.5 mA |
| Operating Supply Voltage: | 1.62 V to 3.6 V |
| Package / Case: | LGA-10 |
| Packaging: | Cut Tape |
| Series: | Si115x |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.62 V |
| Width: | 2.85 mm |
| Unit Weight: | 0.412264 oz |
HOT
LGCTB3CB01-000
Brand:Honeywell

59025-1-S-05-A
Brand:Littelfuse
B5W-LB2114-1
Brand:Omron Electronics

SI1153-AB9X-GMR
Brand:Silicon Labs

VCNL3030X01-GS08
Brand:Vishay Semiconductors

59135-1-U-02-A
Brand:Littelfuse

E2EW-X22B1T30-M1
Brand:Omron Automation and Safety

E2C-ED02-F
Brand:Omron Automation and Safety

SEN0311
Brand:DFRobot

59220-010
Brand:Littelfuse
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






