Manufacturer No:2702973
Manufacturer:Phoenix Contact
Type:
Description:Proximity Sensors Coded actuator compatible w/ sensor
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Product Category: | Proximity Sensors |
| Sensing Method: | Optical |
| Sensing Distance: | 7 mm |
| Mounting Style: | Connector |
| Output Configuration: | PNP |
| Brand: | Phoenix Contact |
| Height: | 40 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 55 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 25 C |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Sensors |
| Width: | 26.5 mm |
HOT
59140-1-S-05-A
Brand:Littelfuse

ICF12L45F04M1IO
Brand:Carlo Gavazzi

10217784-00
Brand:Measurement Specialties

VCNL4030X01-GS08
Brand:Vishay Semiconductors

2702975
Brand:Phoenix Contact

ICF18L45F08B2IO
Brand:Carlo Gavazzi

LGRTB3CA01-000
Brand:Honeywell

E2K-L13MC1
Brand:Omron Automation and Safety

VCNL3040
Brand:Vishay Semiconductors

E2EW-QX12C118-M1
Brand:Omron Automation and Safety
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






