Manufacturer No:LGCTB3CA01-000
Manufacturer:Honeywell
Type:Proximity Sensors
Description:Proximity Sensors GENERAL AEROSPACE PROXIMITY
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Honeywell |
| Product Category: | Proximity Sensors |
| RoHS: | Not Applicable |
| Sensing Method: | Inductive |
| Sensing Distance: | 3.5 mm |
| Mounting Style: | Threaded |
| Output Configuration: | NO |
| Brand: | Honeywell |
| Maximum Operating Temperature: | + 115 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Operating Supply Current: | 10 mA |
| Operating Supply Voltage: | 12 V to 32 V |
| Product Type: | Proximity Sensors |
| Series: | GAPS |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 32 V |
| Supply Voltage - Min: | 12 V |
HOT
VCNL4020X01-GS08
Brand:Vishay Semiconductors

59060-1-T-03-A
Brand:Littelfuse

VCNL4200
Brand:Vishay Semiconductors

ICF18L45N14B2IO
Brand:Carlo Gavazzi

E2C-ED02-F
Brand:Omron Automation and Safety

CA30CLN25CP
Brand:Carlo Gavazzi

59060-1-T-05-A
Brand:Littelfuse

SS-430L-W
Brand:KEMET

ICF18L45F08B2IO
Brand:Carlo Gavazzi

VL53L4CDV0DH/1
Brand:STMicroelectronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






