Manufacturer No:TL-Q5MC2
Manufacturer:Omron
Type:
Description:Proximity Sensors RECT PRX 5MM NPN NC UNSH
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Omron |
| Product Category: | Proximity Sensors |
| RoHS: | Details |
| Sensing Method: | Inductive |
| Sensing Distance: | 5 mm |
| Mounting Style: | Screw |
| Output Configuration: | NPN |
| Brand: | Omron Automation and Safety |
| Description/Function: | NC |
| Height: | 17 mm |
| Length: | 32 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 25 C |
| Operating Supply Current: | 100 mA |
| Operating Supply Voltage: | 24 V |
| Packaging: | Bulk |
| Series: | TL-Q |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Sensors |
| Width: | 17 mm |
| Part # Aliases: | TLQ5MC2 |
| Unit Weight: | 3.174657 oz |
HOT
59145-511
Brand:Littelfuse
CUSA-TR07-008-500-TH67
Brand:CUI Devices

VL53L5CXV0GC/1
Brand:STMicroelectronics

VCNL36825T
Brand:Vishay Semiconductors

E2E-C06N04-WC-C1 2M
Brand:Omron Automation and Safety

59140-4-S-05-A
Brand:Littelfuse

E2E-X18MC1L30 2M
Brand:Omron Automation and Safety

E2EW-X12C318 2M
Brand:Omron Automation and Safety

VCNL36826S
Brand:Vishay Semiconductors

59040-4-S-02-A
Brand:Littelfuse
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






