Manufacturer No:59150-1-S-02-A
Manufacturer:Littelfuse
Type:
Description:Proximity Sensors PROX SENSOR FLANGE MT W/WIRE
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Product Category: | Proximity Sensors |
| RoHS: | Details |
| Sensing Method: | Magnetic |
| Sensing Distance: | 13.5 mm |
| Mounting Style: | Screw |
| Output Configuration: | SPST-NO |
| Barrel Size: | 28.57 mm x 19.05 mm x 6.35 mm |
| Brand: | Littelfuse |
| Description/Function: | Flange mount sensor |
| Height: | 6.35 mm |
| Length: | 28.57 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Operating Supply Current: | 500 mA |
| Operating Supply Voltage: | 140 VAC 200 VDC |
| Packaging: | Bulk |
| Series: | 59150 |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Sensors |
| Tradename: | Hamlin |
| Width: | 19.05 mm |
| Unit Weight: | 0.233799 oz |
HOT
59105-1-T-00-0
Brand:Littelfuse

59145-511
Brand:Littelfuse

CUSA-TR50-150-2500-WC68
Brand:CUI Devices

LGCTB3CA01-000
Brand:Honeywell

E2E-X18MC1L30 2M
Brand:Omron Automation and Safety
B5W-LB1114-1
Brand:Omron Electronics

ICF18L45F08B2IO
Brand:Carlo Gavazzi

59140-4-S-02-F
Brand:Littelfuse

112FW12-4
Brand:Honeywell

VCNL4200
Brand:Vishay Semiconductors
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






