Manufacturer No:VCNL4040M3OE-H3
Manufacturer:Vishay
Type:Proximity Sensors
Description:Proximity Sensors Amb Lt Snsr w/IR Emt w/I2C Intf 16bit
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay |
| Product Category: | Proximity Sensors |
| RoHS: | Details |
| Sensing Method: | Optical |
| Sensing Distance: | 1 mm to 200 mm |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Output Configuration: | I2C |
| Brand: | Vishay Semiconductors |
| Height: | 1.1 mm |
| Length: | 4 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 25 C |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Product Type: | Proximity Sensors |
| Series: | VCNL |
| other: | 1500 |
| Subcategory: | Sensors |
| Width: | 2 mm |
| Part # Aliases: | CM36686 |
| Unit Weight: | 0.013721 oz |
HOT
E2C-ED02-F
Brand:Omron Automation and Safety

RBS306-US10M-US
Brand:MultiTech

59140-1-S-05-A
Brand:Littelfuse

E2E-C06N04-WC-C1 2M
Brand:Omron Automation and Safety

VL6180V1NR/1
Brand:STMicroelectronics

FDC2214QRGHTQ1
Brand:Texas Instruments

59135-1-U-02-A
Brand:Littelfuse

SI1153-AB00-GMR
Brand:Silicon Labs

FDC2214QRGHRQ1
Brand:Texas Instruments

MTCH101-I/OT
Brand:Microchip Technology
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






