Manufacturer No:HEP-600C-48
Manufacturer:MEAN WELL
Type:Battery Chargers
Description:Battery Chargers 46.1-60.5V 5.2-10.5A 600W Battery Charger
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | MEAN WELL |
| Product Category: | Battery Chargers |
| RoHS: | Details |
| Chemistry: | Sealed Lead Acid |
| Output Voltage: | 48 V |
| Output Current: | 10.5 A |
| Brand: | MEAN WELL |
| Product Type: | Battery Chargers |
| Series: | HEP-600C |
| other: | 4 |
| Subcategory: | Battery |
| Unit Weight: | 3.473 lbs |
HOT
NPB-120-48TB
Brand:MEAN WELL

GC30E-0P1J
Brand:MEAN WELL

903-0221-001
Brand:ROBOTIS

GC120A24-AD1
Brand:MEAN WELL

NPB-240-12TB
Brand:MEAN WELL
ENC-180-24
Brand:MEAN WELL
V-USB-24-G11-2BB1
Brand:Carling Technologies

GC30E-4P1J
Brand:MEAN WELL
HEP-600C-12
Brand:MEAN WELL

RT9526AGE
Brand:Richtek
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






