Manufacturer No:Ag102
Manufacturer:Silvertel
Type:Power Management Modules
Description:Power Management Modules Battery Charge Controller SLA (Sealed Lead Acid) SIL. Input range 9Vdc - 36Vdc. 1.2Ah - 7Ah.
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Silvertel |
| Product Category: | Power Management Modules |
| Product: | Battery Chargers |
| Input Voltage Max: | 36 V |
| Output Voltage: | 12 V |
| Output Current: | 1 A |
| Brand: | Silvertel |
| Dimensions: | 56 mm x 14 mm x 11 mm |
| Input Voltage Min: | 9 V |
| Maximum Operating Temperature: | + 50 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Product Type: | Power Management Modules |
| other: | 60 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
HOT
GC30U-5P1J
Brand:MEAN WELL

1073100064-001
Brand:Amphenol Casco

NPB-750-48
Brand:MEAN WELL

Ag103
Brand:Silvertel

RT9467GQW
Brand:Richtek

GC160A24-AD1
Brand:MEAN WELL

NPB-1700-24
Brand:MEAN WELL
CH0002
Brand:Ultralife

RT9470DWSC
Brand:Richtek

NPP-450-48
Brand:MEAN WELL
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






