Manufacturer No:UCH0036-S
Manufacturer:Ultralife
Type:Battery Chargers
Description:Battery Chargers 90-240VAC 4.2V 1.0A Standard
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Ultralife |
| Product Category: | Battery Chargers |
| RoHS: | Not Applicable |
| Chemistry: | Lithium |
| Output Voltage: | 4.2 V |
| Output Current: | 1 A |
| Termination Style: | 2.5 mm Barrel Plug |
| Brand: | Ultralife |
| Product Type: | Battery Chargers |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Battery |
| Unit Weight: | 7.450831 oz |
HOTRPB-1600-48
Brand:MEAN WELL
HEP-600C-48
Brand:MEAN WELL

2911260000
Brand:Weidmuller

Ag102
Brand:Silvertel

UCH0057
Brand:Ultralife

GC120A24-AD1
Brand:MEAN WELL
PSC122000ACX-US
Brand:Power-Sonic

GC30B-11P1J
Brand:MEAN WELL
ENC-120-24
Brand:MEAN WELL
CS0034
Brand:Ultralife
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






