Manufacturer No:UCH0039-S
Manufacturer:Ultralife
Type:Battery Chargers
Description:Battery Chargers 90-240VAC16.8V 0.67A Standard
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Ultralife |
| Product Category: | Battery Chargers |
| RoHS: | Not Applicable |
| Chemistry: | Lithium |
| Output Voltage: | 16.8 V |
| Output Current: | 670 mA |
| Termination Style: | 2.5 mm Barrel Plug |
| Brand: | Ultralife |
| Product Type: | Battery Chargers |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Battery |
| Unit Weight: | 8.281444 oz |
HOTBQ25306RTER
Brand:Texas Instruments

GC120A24-AD1
Brand:MEAN WELL

GC220A48-AD1
Brand:MEAN WELL

NPB-120-12TB
Brand:MEAN WELL
PS-034052
Brand:Power-Sonic

PSC-124000A-C
Brand:Power-Sonic
RPB-1600-48
Brand:MEAN WELL

NPB-1200-24
Brand:MEAN WELL

RRC-SBC2037
Brand:RRC Power Solutions

MP2615BGQ-P
Brand:Monolithic Power Systems (MPS)
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






