Manufacturer No:CMC-6010-42L100
Manufacturer:CUI Devices
Type:Microphones
Description:Microphones 2Vdc microphone 6mm wire leads
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | CUI Devices |
| Product Category: | Microphones |
| RoHS: | Details |
| Directional Properties: | Omnidirectional |
| Impedance: | 2.2 kOhms |
| Current Rating: | 500 uA |
| Sensitivity: | - 42 dB |
| Termination Style: | Wire Lead |
| IP Rating: | - |
| Diameter: | 6 mm |
| Depth: | 1 mm |
| Operating Supply Voltage: | 2 V |
| Brand: | CUI Devices |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | Microphones |
| Series: | CMC-6010 |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Audio Devices |
| Unit Weight: | 0.011288 oz |
HOT
SPG08P4HM4H-1
Brand:Knowles

MR-23333-000
Brand:Knowles

CMEJ-0733-36-L050
Brand:CUI Devices

WP-23501-000
Brand:Knowles

SPW0690LM4H-1
Brand:Knowles

INMP621ACEZ-R7
Brand:TDK InvenSense

IM69D130V01XTSA1
Brand:Infineon Technologies

CMC-6015-42P
Brand:CUI Devices

ICS-40730
Brand:TDK InvenSense

CMM-3729AT-42316-TR
Brand:CUI Devices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






