Manufacturer No:IMP34DT05TR
Manufacturer:STMicroelectronics
Type:MEMS Microphones
Description:MEMS Microphones MEMS audio sensor omnidirectional digital microphone for industrial applications
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Product Category: | MEMS Microphones |
| RoHS: | Details |
| Series: | IMP34DT05 |
| Sensitivity: | - 26 dB |
| SNR - Signal to Noise Ratio: | 64 dB |
| Frequency Range: | 100 Hz to 10 kHz |
| Operating Supply Current: | 650 uA |
| Operating Supply Voltage: | 1.8 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Output Type: | PDM |
| Port Type: | Top |
| Length: | 4 mm |
| Width: | 3 mm |
| Depth: | 1 mm |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | STMicroelectronics |
| Dimensions: | 3 mm x 4 mm x 1 mm |
| Directional Properties: | Omnidirectional |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | HCLGA-4 |
| Product Type: | MEMS Microphones |
| Shape: | Square |
| other: | 4000 |
| Subcategory: | Microphones |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.6 V |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Type: | MEMS Audio Sensor |
| Unit Weight: | 0.000840 oz |
HOT
SPW2430HR5H-B
Brand:Knowles

NR-25994-000
Brand:Knowles

ICS-40730
Brand:TDK InvenSense

CMM-3729AT-42316-TR
Brand:CUI Devices

CMEJ-0627-42-SP
Brand:CUI Devices

ICS-43434
Brand:TDK InvenSense

FG-23629-P16
Brand:Knowles

EM-24346-C36
Brand:Knowles

WP-23501-000
Brand:Knowles

MP23DB02MMTR
Brand:STMicroelectronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






