Manufacturer No:CMEJ-0627-42-SP
Manufacturer:CUI Devices
Type:Microphones
Description:Microphones microphone 6 mm electret condenser omnidirectional Solder Pad 2 Vdc 42 dB sensitivity
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | CUI Devices |
| Product Category: | Microphones |
| RoHS: | Details |
| Directional Properties: | Omnidirectional |
| Impedance: | 2.2 kOhms |
| Current Rating: | 500 uA |
| Sensitivity: | - 42 dB |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Diameter: | 6 mm |
| Depth: | 2.7 mm |
| Operating Supply Voltage: | 2 V |
| Brand: | CUI Devices |
| Packaging: | Tray |
| Product Type: | Microphones |
| Series: | CMEJ-0627-42-SP |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Audio Devices |
| Unit Weight: | 0.006702 oz |
HOT
MP23DB02MMTR
Brand:STMicroelectronics

CMM-3729AT-42308-TR
Brand:CUI Devices

MMICT3903-00-012
Brand:TDK InvenSense

ICS-40310
Brand:TDK InvenSense

EM-24346-C36
Brand:Knowles

CMM-3722AT-42116-TR
Brand:CUI Devices

EA-21842-C36
Brand:Knowles

ICS-43432
Brand:TDK InvenSense

CMC-6022-37L100
Brand:CUI Devices

CMEJ-0733-36-L050
Brand:CUI Devices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






