Manufacturer No:FB-BW-30335-000
Manufacturer:Knowles
Type:Microphones
Description:Microphones 3M NOISE CANCELING 160MM LONG 2.7 DIA
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Knowles |
| Product Category: | Microphones |
| RoHS: | Details |
| Directional Properties: | Noise Cancelling |
| Impedance: | 2.2 kOhms |
| Current Rating: | 300 uA |
| Sensitivity: | - 59 dBA |
| Termination Style: | Wire Lead |
| IP Rating: | - |
| Diameter: | 8 mm |
| Length: | 237 mm |
| Depth: | 4.5 mm |
| Operating Supply Voltage: | 1.3 V |
| Brand: | Knowles |
| Frequency: | 4 kHz |
| Length - in: | 9.331 in |
| Length - mm: | 237 mm |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | Microphones |
| Series: | FB |
| other: | 35 |
| Subcategory: | Audio Devices |
| Unit Weight: | 0.169315 oz |
HOT
ICS-43432
Brand:TDK InvenSense

FB-EI-30026-000
Brand:Knowles

FG-23629-D65
Brand:Knowles
1007079-1
Brand:Measurement Specialties

CMM-4030DB-26354-TR
Brand:CUI Devices

CMC-6010-42L100
Brand:CUI Devices

CMEJ-4618-42-L015
Brand:CUI Devices

SPV0142LR5H-1-8
Brand:Knowles

CMA-4544PF-W
Brand:CUI Devices

CMC-4013-2-SMT-TR
Brand:CUI Devices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






