Manufacturer No:EK-23028-C36
Manufacturer:Knowles
Type:Microphones
Description:Microphones 5.56 X 3.98 X 2.21MM -57 SENS 12S PORT
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Knowles |
| Product Category: | Microphones |
| RoHS: | Details |
| Directional Properties: | Omnidirectional |
| Impedance: | 4.4 kOhms |
| Current Rating: | 50 uA |
| Sensitivity: | - 57 dBA |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| IP Rating: | - |
| Length: | 5.56 mm |
| Width: | 3.98 mm |
| Depth: | 2.21 mm |
| Operating Supply Voltage: | 1.3 V |
| Brand: | Knowles |
| Dimensions: | 5.56 mm x 3.98 mm x 2.21 mm |
| Frequency: | 10 kHz |
| Length - in: | 0.219 in |
| Length - mm: | 5.56 mm |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | Microphones |
| Series: | EK/EY |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Audio Devices |
| Width - in: | 0.157 in |
| Width - mm: | 3.98 mm |
| Unit Weight: | 0.129620 oz |
HOT
CMM-2718AB-38316-TR
Brand:CUI Devices

CMM-3722AT-42116-TR
Brand:CUI Devices

CMM-3729AT-42316-TR
Brand:CUI Devices

SPU0410LR5H-QB
Brand:Knowles

KAS-700-0145
Brand:Knowles

EK-23028-C36
Brand:Knowles

MMICT5919-00-012
Brand:TDK InvenSense

CMEJ-4618-42-L177
Brand:CUI Devices

NR-25994-000
Brand:Knowles

TO-24611-000
Brand:Knowles
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






