Manufacturer No:ICS-43434
Manufacturer:TDK
Type:MEMS Microphones
Description:MEMS Microphones Multi-Mode Microphone with I S Digital Output
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TDK |
| Product Category: | MEMS Microphones |
| RoHS: | Details |
| Sensitivity: | - 26 dB |
| Tolerance: | 1 dB |
| SNR - Signal to Noise Ratio: | 64 dB |
| Impedance: | - |
| Frequency Range: | 60 Hz to 20 kHz |
| Operating Supply Current: | 490 uA |
| Operating Supply Voltage: | 1.8 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Output Type: | Digital |
| Port Type: | Bottom |
| Length: | 3.5 mm |
| Width: | 2.65 mm |
| Depth: | 0.98 mm |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | TDK InvenSense |
| Directional Properties: | Omnidirectional |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Product Type: | MEMS Microphones |
| Shape: | Rectangular |
| Sound Pressure Level: | 160 dB |
| other: | 10000 |
| Subcategory: | Microphones |
| Supply Voltage - Max: | 3.63 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.65 V |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Tradename: | SmartSound |
| Type: | Multi-Mode Microphone |
| Unit Weight: | 0.016820 oz |
HOT
SPG08P4HM4H-1
Brand:Knowles
1007079-1
Brand:Measurement Specialties

IMP34DT05TR
Brand:STMicroelectronics

CMM-3722AT-42116-TR
Brand:CUI Devices

CMC-6015-42P
Brand:CUI Devices

CMEJ-0415-42-LP
Brand:CUI Devices

CMM-4030DB-26354-TR
Brand:CUI Devices

CMM-4030DT-26354-TR
Brand:CUI Devices

MMICT5919-00-012
Brand:TDK InvenSense

BJ-28411-000
Brand:Knowles
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






